Şanlıurfa’da bayrak dağıtan zabıta amiri bıçaklandı

Olay, Eyyübiye Mahallesi’nde meydana geldi. Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Komiser Şakir Caddesi’nde zabıta ekiplerince esnafa Türk bayrağı dağıtımı yapıldı. Zabıta ekibi bir dükkana girdiğinden iddiaya göre iş yeri sahibi Mehmet B., bayrağa hakaret edince tartışma çıktı. Yaşanan arbedede Mehmet B., Zabıta Amiri Hasan Yunusoğlu’nu bıçakladı. İhbarla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan Yunusoğlu, yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Mehmet B., polis tarafından gözaltına alındı.

KUŞ: YER GÖK KIRMIZI OLACAK

Yaşanan olaya tepki gösteren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

“İlçe genelinde bayrak dağıtımı yapan personelimiz, kardeşimiz Hasan Yunusoğlu, Ay- Yıldızlı bayrağımıza yapılan saygısızlığa karşılık verince maalesef saldırıya uğrayıp, bıçaklandı. Ameliyata alınan kardeşimiz için dualarınızı bekliyoruz. Her şeye ve herkese rağmen ‘Yer Gök Kırmızı ‘olacak.”

AMELİYATA ALINDI

Şanlıurfa’da, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü nedeniyle esnafa bayrak dağıtımı sırasında iş yeri sahibi Mehmet B. tarafından bıçaklanan Zabıta Amiri Hasan Yunusoğlu ameliyata alındı.

Hastaneye gelip Yunusoğlu’nun durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan, olayın takipçisi olacaklarını belirterek, “Yaşanan olaydan ötürü başta Eyyübiye Belediyesi olmak üzere bütün camiaya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu menfur saldırıyı belediye adına kınıyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla zabıta personelimiz ilçe genelinde bütün esnafa bayrak dağıtımı yapmaktaydı. Bu bayrak dağıtımı yaparken, bir iş yerine girdiklerinde, iş yeri sahibi al bayrağımıza yönelik hakaretler içeren konuşmalar yapınca, bizim arkadaşlar da ona yönelik cevap verince, arbede oldu. Bu arbedede arkadaşımız bıçaklandı. Dolayısıyla arkadaşımız ameliyatta alındı. Diğer konu ise adli konu, iş yerine bayrak astırmamış. O şahısın Türkiye Cumhuriyeti’nin sembolü olan bayrağına hakaret etmesini gerektirmez. Bu devletin ekmeğini yiyen arkadaşlar, bu devletin birliği bütünlüğü için gayret etmişler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x