Uzmanlardan Kabus Gibi Uyarı! Aniden ve Kuvvetli Vuracak!

OZON TABAKASINA BÜYÜK DARBE

Atmosfer katmanlarına dair uzman isimden uyarılar geldi. Geçtiğimiz dönemlerde ozon tabakasının delinmesine dair paylaşımlar gündeme gelirken, bu kez stratosfer katmanı gündemde yerini aldı. Atmosferin 2. katmanı olarak da bilinen stratosferde ozon gazları yoğun miktarda bulunur. Güneş ışınlarını üzerine çeken bu gazlar katmanın ısınmasına neden olur.

Kritik öneme sahip olan bu katmanda ozon tabakası yer alır. Güneşten gelen zararlı ışınları engeller ve yaşamı koruyucu katman olarak bilinir. Son dönemlerde ozon tabakasının delinmesine dair gelen paylaşımların ardından uzman isimden felaket uyarısı yapıldı.

ANİDEN VE KUVVETLİ GELECEK

Atmosfer katmanları arasında Troposferin hemen üzerinde yer alan Stratosfer hakkında uzman isimden açıklamalar geldi. 2023 yılı itibariyle büyük bir darbe alacağı paylaşılan Stratosfer (ozon tabakasının bulunduğu katman) büyük bir darbe alacak.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile duyuran meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, “Bu sene Stratosfer erken darbe alıyor. Hem de sağlam bir darbe. Kış koşulları çok ani ve kuvvetli gelecek…” ifadeleriyle açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x